Oma tegevust 1999. aastal alustanud TOLMETS on praeguseks hetkeks edukalt vallutanud ühe juhtpositsioonidest vanametalli kokkuostmise ja töötlemisega seotud tegevusvaldkonnas. Möödunud aastakümnete jooksul on tõhus juhtimine, läbimõeldud investeeringud ja moodsate tehnoloogiate kasutamine võimaldanud kasvatada ettevõtte käibe peaaegu tuhandekordseks.

 

Alates 2010. aastast kuulub TOLMETS Läti suuremate ettevõtete edetabelisse TOP 500. Selles edetabelis on ettevõte 3. kohal näitaja käive ühe töötaja kohta alusel, 6. kohal kasumi suuruse ja 23. kohal netokäibe alusel.

 

Vastavalt 2011. aasta kokkuvõttele oli TOLMETSi käive 157,30 miljonit eurot, netokasum aga 3,31 miljonit eurot.

Vastavalt 2012. aasta kokkuvõttele oli TOLMETSi käive 167,73 miljonit eurot, netokasum aga 1,39 miljonit eurot.

Ausa kaalumise
garantii
Looduse kaitsmine
koos Tolmetsiga
Oleme orienteeritud
saavutustele
Areng ja personali
kasvamine

Looduskaitse

Metalli taaskasutamine on üks tähtsamaid viise keskkonna kaitsmiseks ja loodusvarade hoidmiseks. TOLMETS töötleb vanametalli tõhusate tehnoloogiate abil, mis kahjustavad keskkonda minimaalselt. Ettevõte on teinud märkimisväärseid investeeringuid selliste tehnoloogiate väljatöötamisse ja juurutamisse. TOLMETS teeb tihedat koostööd riigi ja omavalitsuse keskkonnakaitseasutustega, andes olulise panuse keskkonna kaitsmisse.

TOLMETSile kuuluv nüüdisaegne peenestamiskompleks peenestab automaatselt vanametalli ja puhastab selle sügavalt kõrvalistest jäätmetest. Asjatundjad leiavad, et vanametalli töötlemine TOLMETSi peenestamiskompleksiga vastab kõrgetele ökoloogilistele standarditele. Kompleksi territooriumi katab pinnavee saastumist vältiv kate. Heitvesi kogutakse spetsiaalsetesse kaevudesse.

TOLMETS pöörab suurt tähelepanu autode ja elektriseadmete utiliseerimisele. Ettevõte töötleb neid eriti hoolikalt ja keskkonnale ohutute võtetega. Autodest eemaldatakse kõik tuleohtlikud määrdeained, piduri- ja klaasipesuvedelikud, mis töötatakse hiljem samuti ümber. Autode akud toimetatakse töötlemiseks akutehasesse. Peenestatud rehve kasutatakse teekatete ja isolatsioonimaterjalide toorainena. Mustast ja värvilisest metallist detailid sorteeritakse ja saadetakse ümbersulatamisele.